Головна » 2016 » Жовтень » 18 » Пам`ять про Голокост
19:13
Пам`ять про Голокост

 

Народ єврейський! Славний!

Не втішать тебе я хочу.

Кожен хай тут слуха:

в цей час, коли синам твоїм вмирать

прийшлося від фашистського обуха,

Я хочу силу, силу оспівать,

безсмертну силу твого духа.

                              П. Тичина

 

Вересень – жовтень  для українців це період скорботи, коли ми згадуємо тих, хто став жертвами німецького нацистського режиму і не зміг пережити трагедій, що сталися в Бабиному Ярі, Одесі, Доманівці, Богданівці та інших містах України. Лише невеличкі пам’ятні знаки сьогодні нагадують про  масові знищення євреїв – про Голокост. Вся Україна в ці дні стоїть на колінах у жалобі перед душами тих, хто загинув 75 років тому.

Віддаючи шану загиблим, ми продовжуємо досліджувати проблеми Голокосту, намагаємося донести молодому поколінню розуміння про необхідність збереження історичної пам’яті, з метою не допустити повторення подібної трагедії в майбутньому.

20-22 вересня в м. Одесі пройшов науково-методичний семінар «Масове насильство і Голокост на теренах України в першій половині ХХ ст.» за підтримки Європейської комісії, Українського центру вивчення історії Голокосту, Департаменту освіти та науки Одеської міської ради, меморіалу Шоа у Франції. Лекції читали викладачі з Франції, Австрії, різних міст України. Окрім теоретичної частини, яка відзначалася глибокою науковістю, новизною наданої інформації та її актуальністю, семінар передбачав і практичну частину. Вчителям провели екскурсію в Одеському музеї Голокосту та місцями масових знищень євреїв.

Хочеться висловити подяку організаторам семінару за проведену ними роботу та можливість обміну досвідом, яку отримав кожний учасник.

В рамках відзначення роковин пам’яті жертв Бабиного Яру, учні 11 – А класу Миколаївської гімназії № 4 підготували і провели для паралелей старших класів вечір-реквієм. Чутливість, проникливість, співчуття учасників заходу не залишили жодного присутнього байдужим до згаданої трагедії. Основною тезею стали слова: «Пам'ятаючи про трагедію минулої війни, ми з надією дивимося в майбутнє і віримо в нашу державу.»

 

Переглядів: 189 | Додав: ekarkusha | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar