Головна » 2016 » Березень » 28 » Зі святом, рідне місто!
20:13
Зі святом, рідне місто!

Хоч минають роки,

Та все ж пам’ять жива,

І звучать, як молитва, священні слова,

Що ніхто не забутий і ніщо не забуто.

Цю священну війну пам’ятать народ буде!

Говорять, пам'ять – це найбільший скарб людства. Пам’ятати – значить жити. Отже, наш головний обов’язок не забути тих, хто дав нам можливість сьогодні жити під мирним небом.

Для Миколаєва чорна сторінка війни розпочалася влітку 1941 року.  5 серпня 1941 р. над Миколаєвом з'явилися фашистські бомбардувальники. 16 серпня гітлерівські війська захопили Миколаїв, а незабаром та ж доля спіткала всю область.  З перших днів окупації фашистські загарбники почали упроваджувати так званий «новий порядок».

Три довгі роки перетворилися для миколаївців на пекло: пекло війни, страждань, поневірянь.  Тому вони, як ніхто, чекали перемоги. І цей день настав.

Золотою сторінкою в історії Другої світової війни був подвиг 68 десантників під командуванням ст. лейтенанта К. Ф. Ольшанського. У ніч з 25 на 26 березня 1944 року легендарний десант висадився в тилу ворога на території Миколаївського морського порту і більше двох діб бився з ворогом, відбив 18 запеклих атак і відстояв зайняті позиції. Із 68 десантників живими залишилися лише 12 бійців. Це єдина операція в роки війни, коли високого звання Героя Радянського Союзу удостоєні всі її учасники. 

Матеріали до теми: 

http://5fan.ru/wievjob.php?id=76004

http://arkusha.ucoz.ua/publ/man_junior_doslidnik_istorija/1-1-0-2

https://drive.google.com/file/d/0Bw2wp_FUKDr6QnJENHdKMEtpQ0U/view?usp=sharing

Переглядів: 248 | Додав: ekarkusha | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar